Zaloguj się
Login:
Hasło:
Najnowsze materiały

Eksperci

Przejrzyj też wypowiedzi ekspertów

Alicja Pacewicz

Jestem współzałożycielką, wiceprezesem zarządu i dyrektorem ds. programów i wydawnictw CEO. Współtworzę wizję i strategię działania CEO. Opracowuję programy edukacyjne, podręczniki dla uczniów, scenariusze zajęć i poradniki dla nauczycieli, programy i materiały szkoleniowe. Prowadzę szkolenia dla nauczycieli i trenerów. Skończyłam ekonomię ze specjalnością handel zagraniczny w Szkole Głównej Handlowej. Po pracy najchętniej koleguję się z mężem, synami, spotykam się z bliskimi, jeżdżę na rowerze, podróżuję, czytam gazety i oglądam telewizję BBC.

Lechosław Hojnacki

Nauczyciel - konsultant, wykładowca, trener, facylitator. Pracuje ze studentami i czynnymi nauczycielami; ma także doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w szkołach różnych poziomów i typów. Zajmuje się implementacją metody projektów, e-portfolio oraz technologii Społecznego Internetu w procesie kształcenia, metodyką nauczania online i nauczania szkolnego opartego na mechanizmach Web 2.0. Skupia się na efektywności kształcenia cyfrowych tubylców. Informatycy uważają go za pedagoga, a pedagodzy - za informatyka. Z netbookiem rozstaje się tylko podczas jazdy konnej oraz tanga argentyńskiego (czyli często); ze smartfonem - rzadko. www.enauczanie.com

Andrzej Grzybowski

Jestem informatykiem, nauczycielem języka angielskiego oraz doktorantem na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej. Obszarem mojej pracy naukowej są techniczne, społeczne i ekonomiczne uwarunkowania wdrażania technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji. Pełnię funkcję koordynatora projektu Kreatywna Szkoł@, w ramach którego Gmina Jarocin jako pierwsza w Polsce wyposażyła 25 szkół podstawowych i gimnazjalnych w ponad 850 komputerów przenośnych. Prowadzę szkolenia dla nauczycieli w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w kształceniu. Projektuję i tworzę portale internetowe oraz aplikacje komputerowe.

Katarzyna Szymielewicz

Prawniczka, aktywistka, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Development Studies w School of Oriental and African Studies w Londynie. Współzałożycielka i dyrektorka Fundacji Panoptykon, zajmującej się problematyką ochrony praw człowieka w kontekście rozwoju nowych technologii . Działa w ramach międzynarodowych koalicji organizacji pozarządowych: Social Watch - inicjatywy na rzecz rozwoju społecznego i przeciwdziałania wykluczeniu; oraz European Digital Rights Coalition - inicjatywy na rzecz ochrony praw cyfrowych w Unii Europejskiej. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu ochrony prywatności, danych osobowych i nowych technologii.

Kamil Sijko

Absolwent SWPS (2008, psychologia społeczna), psycholog. Asystent w Pracowni Analiz Społecznych, na Instytucie Socjologii SWPS, pracuje również w Instytucie Badań Edukacyjnych. Naukowo zainteresowany szerokim spektrum tematów, ale przede wszystkim edukacją, nowymi technologiami (w tym grami komputerowymi), zagadnieniami rynku pracy. Praktyk badań społecznych, zwolennik stosowania metod mieszanych (mixed-method) w naukach społecznych. Koordynator narodowy badania International Study of Computer and Information Literacy (ICILS), członek grupy eksperckiej Komisji Europejskiej nt. wskaźników wykorzystania ICT w edukacji. Prywatnie entuzjasta nowych technologii i wszelkich gadżetów. W wolnym czasie bardzo lubi  czytać (na e-booku oczywiście), jeździć na rowerze, robić zdjęcia (aparatem cyfrowym naturalnie) i grać (na konsoli i nie tylko).

Anna Sobala-Zbroszczyk

Jest dyrektorem 2 Społecznego LO im. Pawła Jasienicy w Warszawie, jednej z pierwszych szkół niepublicznych w Polsce. Konsultantka akcji "Szkoła z klasą", autorka publikacji na tematy edukacyjne w czasopiśmie "Dyrektor Szkoły", a także np. w "Gazecie Wyborczej". Działa w organizacjach pozarządowych zajmujących się oświatą, tj. Społeczne Towarzystwo Oświatowe, Stowarzyszenie Dyrektorów Szkół Średnich, Związek Edukacji PKPP "Lewiatan". Wielka zwolenniczka szkoły niezależnej, autonomicznej i liberalnej (w klasycznym oświeceniowym rozumieniu tego słowa). Z wykształcenia humanistka (literatura, filozofia), ale od roku także dyplom MBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Moja ulubiona definicja zarządzania (nieustannie stosowana w praktyce :) "to wędrówka przez chaos i przekształcanie konfliktu we współpracę".

Marcin Polak

Twórca i redaktor naczelny portalu o nowoczesnej edukacji Edunews.pl, prawnik i ekonomista, edukator z zamiłowania. Od kilkunastu lat zajmuje się profesjonalnie edukacją i komunikacją społeczną realizując autorskie projekty, społeczne i komercyjne, o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W latach 2002-2007 kierował działalnością edukacyjną Narodowego Banku Polskiego, prowadząc kilkadziesiąt programów edukacji ekonomicznej i finansowej. Tworzy i realizuje autorskie programy edukacyjne z wykorzystaniem metody edutainment oraz e-learningu. Członek Rady Polski Przedsiębiorczej oraz w latach 2008-2011 Grupy Ekspertów Komisji Europejskiej ds. Edukacji Finansowej. Kontakt: kontakt@edunews.pl

Katarzyna Sawko

Współtwórczyni InfoPragi, animatorka kultury, lingwistka (absolwentka UW), autorka projektów stowarzyszenia Monopol Warszawski, współpracownica Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę” (Bajkowanie, Seniorzy w akcji, Latający animatorzy kultury), Działu Edukacji Zachęty, Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej, gdzie uczyła jęz. francuskiego, oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej, dla którego stworzyła m.in. kursy internetowe (np. Ślady Przeszłości, Literacki Atlas Polski). Przez półtora roku koordynowała projekty związane z kulturą remiksu i edukacją medialną w Fundacji Nowoczesna Polska. Obecnie pełni funkcję koordynatorki Koalicji Otwartej Edukacji i community manager Creative Commons Polska w Centrum Cyfrowym.

Karolina Grodecka

Absolwentka Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, studentka programu Master of Open and Distance Learning na Open University w Wielkiej Brytanii. Od 2005 r. pracuje w Centrum e-Learningu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie jako metodyk e-learningu. Jest współtwórczynią Open AGH — uczelnianego repozytorium otwartych zasobów edukacyjnych. Od 2009 r. współpracuje z Koalicją Otwartej Edukacji (KOED).

Jarosław Lipszyc

Prezes Fundacji Nowoczesna Polska, członek prezydium Koalicji Otwartej Edukacji, członek komitetu Obywateli Kultury, współzałożyciel stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego, członek komisji rewizyjnej Internet Society Polska. Przed pracą w Fundacji wieloletni dziennikarz, poeta i muzyk, aktualnie aktywny propagator nowoczesnej edukacji oraz wolnej kultury. Autor koncepcji portalu „Włącz Polskę” Ministerstwa Edukacji Narodowej. Aktywnie uczestniczył w akcji społecznej na rzecz przeprowadzenia konsultacji środowiskowych wprowadzenia Rejestru Stron i Usług Zakazanych, uczestnik debaty “Zapytaj Premiera”, uczestnik debat o ACTA i przyszłości praw autorskich, aktywny promotor dialogu i współpracy sektora pozarządowego z administracją publiczną.

Krzysztof Siewicz

Dr Krzysztof Siewicz, prawnik specjalizujący się w prawnych aspektach przetwarzania informacji. Dr Siewicz jest pracownikiem Centrum Otwartej Nauki ICM UW, adiunktem w Katedrze Prawa Informatycznego WPiA UKSW oraz współpracownikiem kancelarii prawnej GWW LEGAL jako of counsel. Dr Krzysztof Siewicz ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz uzyskał dyplom LLM Central European University w Budapeszcie. Doktorat o ochronie wolności użytkowników oprogramowania obronił na Uniwersytecie w Lejdzie (Holandia). Jest autorem szeregu publikacji naukowych poświęconych korzystaniu z technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz posiada wieloletnie doświadczenie doradcze w tej tematyce.